J. K. Rowling i jej baśnie do poduszki

26 października 2020 Eliza 0 Comments

Najpopularniejsza autorka fantasy napisała kiedyś fascynującą bajkę dla swoich dzieci. J. K. Rowling postanowiła teraz podzielić się tą historią z szerszym gronem ludzi i zabrać czytelników w niesamowitą przygodę do tajemniczej krainy Coniemiara. “Ikabog“ jest niezwykłą baśnią (https://www.taniaksiazka.pl/ikabog-joanne-kathleen-rowling-p-1422671.html), w której roi się od magicznych istot i magii, a legendy ożywają. Czasem może to prowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji i upadku szczęścia. Jak będzie tym razem?

Kiedy legendy zostają powołane do życia

Istniała kiedyś tajemnicza kraina, w której niczego nie brakowało. Wszyscy mieszkańcy byli bogaci i szczęśliwi, a produkty rzemieślników nie miały sobie równych w świecie. To właśnie od tego dostatku wzięła się nazwa krainy Coniemiara, rządzonej przez dobrotliwego króla o najwspanialszych wąsach na świecie. Ten dostatek był również przyczyną niespodziewanych kłopotów, które z czasem zaczęły przeradzać się w tragedię.
Każdy wiedział o istnieniu mglistych bagien tuż za granicami kraju. Każdy znał legendę o tajemniczym ikabogu, który siał zamęt i zniszczenie. Każdy wiedział, że to tylko bajki, mające na celu odstraszenie dzieci od niebezpiecznych bagien. Nikt nie przypuszczał, że legendy mogą ożyć i być początkiem końca.

Nie ulega wątpliwości, że to wszystko dzieje się naprawdę. Istota uznana za nieistniejąca przybywa obalić króla. Zniszczyć szczęście i pogrążyć Coniemiarę w rozpaczy. Na domiar złego w sam środek nieszczęśliwych wydarzeń dostała się dwójka zagubionych dzieci. Pozbawione pomocy dorosłych i wyrwane z bezpiecznych domów, zdane są jedynie na siebie. Czy zdołają odwrócić losy królestwa chylącego się ku upadkowi? Czy uda im się odkryć tajemnicę legendarnego ikaboga? Mali bohaterowie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielki ciężar spoczywa na ich barkach.

Autorka bestsellerowej sagi fantasy

J. K. Rowling ma miliony fanów na całym świecie i chyba każdy słyszał o jej twórczości. “Harry Potter“ jest jedną z najlepiej sprzedających się serii książek fantasy. Bestsellerowy, siedmiotomowy cykl o młodym czarodzieju i jego przygodach sprzedał się w ponad 500 milionach egzemplarzy na całym świecie. J. K Rowling stworzyła fascynujący i oryginalny świat magii, który skradł serca fanów w każdym wieku. Autorka w swojej twórczości skupia się głównie na uniwersum Harry’ego Pottera, rozbudowując poboczne wątki i rzucając nowe światło na historię poszczególnych bohaterów. “Ikabog“ jest jedną z niewielu książek pisarki, przedstawiającą zupełnie inny świat. J. K. Rowlingm choć znana jest głównie z sagi “Harry Potter“ i uzupełnień takich jak “Quidditch przez wieki“ czy “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć“, stworzyła również intrygujący cykl kryminalny “Cormoran Strike“, podpisując się pod nim pseudonimem Robert Galbraitch.

Książka zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com